طراحی حرفه ای وب سایت

DNN به عنوان قویترین CMS اپن سورس جهان می باشد و پورتال حاضر قدرت گرفته از DNN می باشد که با توجه به ساختار ماژولار بودن دنیای جدیدی را برای طراحان و توسعه دهندگان سایت و خریداران سایت فراهم نموده است. تا جایی که در سایت های دات نت نیوکی محدودیت وجود ندارد.

Website

گروه گروه ثنامهر افتخار این را دارد که از هسته DNN استفاده نموده و طی 12 سال تجربه برنامه­نویسی و تجاری سازی سیستم این قابلیت را در پورتال گروه ثنامهر ایجاد نموده است که هر قابلیت و امکاناتی که مد نظر مشتریان عزیزمان باشد در هر سطح از پروژه قابل انجام خواهد بود و بستری فراهم نموده است که با ضریب اعتماد بالا می­توان روی این پورتال هر گونه پروژه ای را بدون دغدغه توسعه و رشد در آینده پیاده سازی نمود.

مدیریت نامحدود دامنه ها

یكی از برجسته ترین ویژه گی های پورتال، مدیریت نامحدود دامنه ها از طریق خود پورتال می باشد. بدین صورت كه شما تنها با یكبار نصب پورتال قادر خواهید بود تا بی نهایت سایت را بوسیله آن ایجاد نمایید، برای این منظور كافی است تا نام دامنه مورد نظر خود را در پورتال اضافه نموده تا یك سایت مستقل با ظاهر، مدیریت و محتوای كاملا مستقل داشته باشید. شما می توانید میزان فضای هر سایت، تعداد اعضاء سایت، ماژول های قابل استفاده در هر سایت و سایر ویژه گی های دیگر را كنترل نمایید.

ایجاد منو و زیر منو (نامحدود)

با ایجاد هر صفحه جدید در سایت، یك تب با نام صفحه شما در منوی سایت ایجاد می گردد. شما می توانید موقعیت قرار گیری نام صفحه در منو را تعیین نموده و یا تعیین نمایید كه این تب به صفحه لینك داده شود یا به یك فایل و یا اینكه یك صفحه می تواند مخفی بوده و در منوی سایت نمایش داده نشود.

Website

امكان ویرایش و بلاك بندی صفحات به طور دلخواه

پورتال در تمامی صفحات قابلیت ویرایش داشته و بنابر نوع طراحی پوسته سایت، قاب هایی (Pane) درون صفحات تعبیه شده كه تنها برای ویرایشگران صفحه قابل نمایش می باشد. این قاب ها مكان هایی هستند كه ماژول های شما در آن قرار می گیرند و پیكره كلی یك صفحه را تشكیل می دهند. فرض كنید شما 5 قاب به نام های قاب بالا، قاب وسط، قاب راست، قاب چپ و قاب پایین را درون صفحه خود دارید و بنابر تمایل خود ماژول درج متن را در قاب بالا قرار داده، در قاب چپ ماژول وضعیت آب و هوا، در قاب وسط ماژول اخبار سایت، در قاب راست ماژول تماس با و قاب پایین را خالی می گذارید، در این صورت شما قادر خواهید بود محل قرار گیری ماژول های خود را بر اساس سیلقه شخصی خود تعیین نمایید.

Website

مدیریت اعضاء و ثبت نام

یكی از بخش های حرفه ای این پورتال مدیریت اعضاء و ثبت نام كاربران می باشد. بطور پیش فرض 4 روش جهت عضویت اعضاء در پورتال موجود می باشد كه توسط مدیر سایت یكی از آنها قابل انتخاب بوده و هر لحظه قابل تغییر می باشد.

  • عضویت در سایت غیر فعال باشد.
  • عضویت در سایت توسط مدیر سایت صورت بگیرد، یعنی مدیر سایت بطور دستی كاربر را به سایت اضافه نموده و مشخصات كاربری فرد به آدرس ایمیل او ارسال گردد.
  • عضویت افراد تحت كنترل باشد، بدین صورت كه پس از تكمیل فرم عضویت توسط كاربر، نامه ای حاوی لینك و كد تأییدیه به آدرس ایمیل شخص ارسال تا نسبت به صحیح بودن آدرس ایمیل كاربران اطمینان حاصل گردد، نهایتا كاربر پس از كلیك بر روی آن لینك فرآیند عضویت در سایت را تكمیل می نماید.
  • عضویت برای عموم افراد آزاد بوده و كاربران تنها با پر نمودن فرم ثبت نام، به عنوان یكی از اعضاء سایت شناخته می شود.

شما همچنین می توانید هنگام ثبت نام اعضاء اطلاعات خاصی را از آنها درخواست كنید كه تا زمانیكه آن اطلاعات وارد نشود، عضویت كاربر تكمیل نگردد،

Website

مدیریت امنیت و سطوح دسترسی

در مورد امنیت پورتال می­توان به جرأت اعلام كرد كه این پورتال به دلیل استفاده از هسته DNN و رعایت نکات امنیتی سمت سرور جزء امن­ترین پورتال­های حال حاضر در ایران بوده و تمام موارد امنیتی در هر قسمت آن مد نظر قرار گرفته است. به عنوان مثال شما می توانید برای هر صفحه تعیین نمایید كه چه كسانی قادر به مشاهده و ویرایش آن باشند، علاوه بر آن ماژول های برنامه نویسی شده و قرار گرفته درون صفحات نیز می توانند مستقلاً دارای سطوح دسترسی مجزا از صفحات باشند. در حالت کلی 4 سطح دسترسی برای صفحات در این پورتال موجود می باشد.

مدیران : تنها کاربرانی که اجازه مدیریت وب سایت را داشته باشند، مجاز به دیدن این صفحات می باشند. این یک تنظیم مناسب برای هنگامی می باشد که مثلاً شما در حال کار کردن بر روی یک صفحه بوده و تمایلی به مشاهده ان توسط سایر افراد تا زمان اتمام کار آن صفحه نمی باشید (این سطح دسترسی حالت پیش فرض صفحات جدید می باشد).

كاربران ناشناس : تمامی بازدید کنندگان قادر به مشاهده این صفحه می باشند. کاربر نا شنان به کاربری گفته می شود که یا عضو سایت نبوده و یا در صورت عضویت با نام کاربری خود وارد سایت نشده است. اعمال این سطح دسترسی به معنای قابل مشاهده بودن صفحه برای تمامی بازدید کنندگان می باشد.

اعضاء سایت : کاربرانی که فرم عضویت در سایت را پر نموده و دارای نام کاربری و کلمه عبور می باشند.

گروه های كاربری دلخواه : این سطح دسترسی مربوط به اعضاء سایت می باشند که شما آنها را درون گروه خاصی قرار داده باشید (مثلاً مدیر اخبار، خبرنگاران و ...).

مدیریت نقش ها و گروه های كاربری

شما می توانید گروه های کاربری خاصی را بنابر نیاز ایجاد نموده و اعضاء خاص سایت را در این گروه ها قرار دهید، مثلا اگر سایت مسافربری دارید می توانید یک گروه به نام رانندگان را ایجاد نموده و به آنها اجازه مدیریت صفحه مربوط به خود را دهید.

مدیریت فایل و پوشه ها (آپلود، دانلود، ویرایش، ...)

پورتال از یك برنامه داخلی جهت مدیریت فایل ها و پوشه ها استفاده می نماید. این امر باعث می شود تا جهت مدیریت فایل های خود نیازی به دسترسی به هاست نداشته باشید و از طریق خود پورتال فایل و اسناد را مدیریت نمایید. به كمك این برنامه شما قادر خواهید بود تا فایل ها و پوشه ها را ایجاد، ویرایش، حذف، انتقال و یا كپی نمایید.

Website

مدیریت ماژول ها

ماژول ها بسته های برنامه ای بوده كه هركدام براساس هدف خاصی برنامه نویسی شده و تحت پورتال كار می كنند و در واقع تمام اطلاعات پورتال توسط ماژول ها ارائه می شوند. پورتال ایرایشان بطور پیش فرض به همراه چند ماژول عمومی نصب می شود و با توجه به هسته قدرتمند موجود، شما قادر هستید در هر زمانی هر ماژول خاصی را درون پورتال نصب و استفاده نمایید و یا در صورت عدم نیاز به یك ماژول آن را حذف نمایید.

مدیریت خبرنامه و گروه های خبری

یكی دیگر از قسمت های مدیریتی این پورتال، بخش خبرنامه و گروه های خبری می باشد. به كمك این قسمت شما می توانید اخبار، اطلاعات و یا یك فایل را بصورت ایمیلی از طرف پورتال به اعضاء سایت خود ارسال نمایید. شما می توانید یك یا چند گروه كاربری خاص (مثلا گروه خبرگزاران) را انتخاب نموده تا نامه شما فقط به اعضائی كه جزء این گروه می باشند ارسال گردد.

Website

راهنمای جامع و لحظه به لحظه

درصورتی كه با پورتال كار نمائید، ملاحظه می نمائید كه هركجا كه فیلدی جهت وارد نمودن اطلاعات باشد و یا مواردی كه نیاز به راهنمایی باشد، حتماً یك آیكن كوچك به شكل علامت سوال موجود می باشد كه با حركت ماوس بر روی آن و یا كلیك بر روی آن آیكن راهنمایی لازم در مورد آن قسمت ارائه خواهد شد. این راهنما بر اساس زبان انتخابی تغییر نموده و پاسخگویی سوالات شما در آن مورد خاص خواهد بود.

Website

مدیریت زبان ها

پورتال به طور كامل با تمامی زبان های دنیا سازگار بوده و تمامی آنها را پشتیبانی می نماید. زبان های مختلف بصورت یك فایل فشرده و به عنوان بسته زبانی قابل اضافه شدن به پورتال بوده و به محض افزودن یك بسته زبانی جدید تمام كنترل های پورتال بر اساس زبان انتخابی تغییر خواهد نمود، از ویژه گی های جالب این پورتال این می باشد كه محتوای درون صفحات نیز می تواند بر اساس زبان انتخابی تغییر نماید. این باعث جلوگیری شدید از افزونگی حجم پایگاه داده خواهد شد كه یكی از ویژه گی های ممتاز این پورتال محسوب می شود.

ویرایشگر قدرتمند متن (WYSIWYG)

ویرایشگر متن بكار برده شده در این پورتال، محیطی همانند Word را جهت سهولت هرچه بیشتر ویرایشگران صفحه ایجاد نموده است. به كمك این وایرایشگر شما می توانید تنها با چند كلیك تصاویر، فایل های فلش، جداول، شكلك ها و علائم خاص را درون صفحه قرار دهید. و تاریخچه تغییرات را در یک نگاه مدیریت نمائید.

Website

تاریخ و تقویم شمسی و میلادی

تمامی قسمت های این پورتال از دو تاریخ شمسی و میلادی به طور كامل پشتیبانی می نماید. همچنین یك تقویم بازشونده درون پورتال تعبیه شده است تا بوسیله آن بتوان براحتی بین روزها، ماه ها و سال ها حركت نمود و تاریخ مورد نظر خود را انتخاب نمود.

مدیریت آگهی ها و فروشندگان

یكی از بخش های عمومی سایت های نسبتاً پربازدید، بخش تبلیغات و كسب درآمد از نمایش بنرهای تبلیغاتی مشتریان می باشد. در پورتال در مورد این موضوع نیز پیش بینی شده است و یك بخش مدیریتی كاملی برای مدیریت اطلاعات شركت های مختلف آگهی دهنده، نظیر اطلاعات شركت، تعداد نمایش یك بنر، تعداد كلیك بر روی یك بنر، هزینه نمایش هر بنر و ... در نظر گرفته شده است.

بازیابی صفحات و ماژول های پاك شده

هر ماژول و یا صفحه ای كه توسط شما پاك شود، عملاً از دست نرفته و در محلی به نام سطل بازیابی نگهداری می شود تا درصورت پشیمان شدن از حذف آن مورد قادر به بازگردانی آن باشید. همچنین درصورتیكه كه نسبت به حذف آن ماژول یا صفحه اطمینان پیدا نمودید می توانید از طریق همین قسمت، آن مورد را برای همیشه پاك نمایید.

Website

مدیریت CSS ها از درون سایت

درصورتیكه به پوسته یك سایت دسترسی وجود نداشته باشد و یا در مواردی كه نیاز به اعمال تغییر كوچكی در فایل CSS پوسته باشد، در این حالت شما براحتی قادر خواهید بود تا از طریق خود پورتال كد های CSS پوسته را ویرایش نمایید.

مدیریت ظاهر و پوسته سایت (Skin)

در این پورتال، بخش گرافیکی سایت (پوسته) بطور کامل از محتوای سایت (متن) مجزا می باشد. این بدان معناست که شما می توانید گرافیک و ظاهر سایت خود را بدون اینکه تأثیری روی عبارات صورت گیرد تغییر دهید. برای مثال محتوای سایت را می توان به عنوان یک انسان عریان و گرافیک (پوسته) آن را به عنوان لباس های مختلف در نظر گرفت. در این حالت یک شخص می تواند لباس های مختلفی را که هر کدام بطور کامل ظاهرش را تغییر می دهد بپوشد، اما همواره محتوای سایت (متن) ثابت و مجزا از بخش گرافیکی (ظاهر) سایت می باشد. در حال حاضر حدود 200 پوسته آماده موجود بوده و این رقم روز به روز افزایش می یابد.

Website

معرفی سایت به موتورهای جستجوی گوگل، یاهو، مایكروسافت

به كمك این بخش شما می توانید به راحتی سایت خود را در موتور های جستجوی فوق ثبت نموده و ضمن ارائه نقشه سایت (Sitemap) به این موتورها، آنها را از آخرین وضعیت اطلاعات و صفحات موجود در پورتال خود آگاه سازید این امر باعث دسترسی سریعتر این موتورهای جستجو به اطلاعات سایت شما شده، بنابراین از نتیجه مطلوب تری در جستجوها برخوردار خواهید شد.

ارائه آمار كامل از وضعیت سایت

پورتال دو قسمت جهت گزارش دهی دارد كه یكی از آنها گزارش مربوط به آمار كاربران، سایت های لینك دهنده به پورتال و تعداد بازدید یك صفحه طی دوره های زمانی مختلف را در فایل لاگ ذخیره كرده و نمایش می دهد و قسمت دوم مربوط به گزارش عملكرد داخلی پورتال بوده كه از هر عملی كه درون پورتال انجام شود، گزارش تهیه می نماید، مثلاً درصورتیكه شما یك ماژول را درون صفحه ای قرار دهید، اطلاعات مربوط به ماژول، صفحه ای كه این ماژول در آن قرار گرفته، كاربری كه این ماژول را قرار داده و صحت عملكرد این ماژول درون پایگاه داده پورتال ثبت می شود تا در موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد.

Website

جستجوگر داخلی سایت

پورتال دارای یك موتور جستجوی داخلی می باشد كه تمام اطلاعات موجود در ماژول ها هنگام جستجو بررسی می نماید تا نتیجه جستجوی كاملی را ارائه دهد.

Website

پشتیبانی كامل از پروتكل SSL

این پروتکل توسط کمپانی Netscape برای اولین بار به منظور انتقال اطلاعات بصورت امن بین دونقطه در اینترنت تهیه شد و پس از مدتی علاوه بر مرورگر Netscape Navigator و خانواده آن، مرورگر Internet Explorer نیز از آن استفاده کرد. در این روش تبادل اطلاعات میان مرورگر و سایتی که در حال مرور شدن است، بوسیله کلیدهای خصوصی (private key) کد می شود و چنانچه در طول مسیر اطلاعات شنود شود، قابل استفاده نخواهد بود. بنابراین بخوبی می توان از این پروتکل برای کاربردهای تجاری استفاده کرد. در حال حاضر بسیاری از وب سایت ها علاوه بر پروتکل معمول http از SSL نیز حمایت می کنند و شما می توانید برای دسترسی امن به اطلاعات این سایت ها از طریق یک لینک SSL ، از https استفاده کنید.

مقایسه بهترین CMS های جهان

در جدول زیر بهترین CMS های جهان با یکدیگر مقایسه شده­اند از مقایسه انجام شده می توان دریافت که کدام یک از آن­ها بهترین CMS می باشد و می توان دریافت که ما چرا DNN را به عنوان هسته برای پورتال خود انتخاب نموده­ایم.

System Requirements DNN Drupal Joomla WordPress
Language C# PHP PHP PHP
Application Server IIS/.Net Apache CGI blank
Database MSSQL MySQL MySQL MySQL
Operating System Windows Only Platform Independent Platform Independent Platform Independent
Root Access Yes No No No
Shell Access Yes No No No
Web Server IIS Any Any blank
Audit Trail Yes Yes No Limited
Captcha Yes Free Add On Free Add On Free Add On
Content Approval Yes Yes Yes Yes
Email Verification Yes Yes Yes Yes
Granular Privileges Yes Yes Yes Yes
Kerberos Authentication Free Add On No No No
LDAP Authentication Free Add On Free Add On Yes Free Add On
Login History Yes Yes Yes Free Add On
NIS Authentication Free Add On No No No
NTLM Authentication Yes Free Add On No No
Pluggable Authentication Yes Yes Yes Free Add On
Problem Notification Yes No No Free Add On
Sandbox Yes No No Limited
Session Management Yes Yes Yes Free Add On
SMB Authentication Free Add On No No No
SSL Compatible Yes Yes Yes Yes
SSL Logins Yes Free Add On Yes Yes
SSL Pages Yes Free Add On Yes Limited
Versioning Yes Yes Free Add On Free Add On
Certification Program Yes Limited No Limited
Code Skeletons Yes Yes Free Add On Yes
Commercial Manuals Yes Yes Yes Yes
Commercial Support Yes Yes Yes Yes
Commercial Training Yes Yes Yes Yes
Developer Community Yes Yes Yes Yes
Online Help Yes Yes Yes Yes
Pluggable API Yes Yes Yes Yes
Professional Hosting Yes Yes Yes Yes
Professional Services Yes Yes Yes Yes
Public Forum Yes Yes Yes Yes
Public Mailing List Yes Yes Yes Yes
Test Framework Yes Yes Yes Yes
Third-Party Developers Yes Yes Yes Yes
Users Conference Yes Yes Yes Yes
Drag-N-Drop Content Yes Free Add On No Yes
Email To Discussion No Free Add On Free Add On Free Add On
Friendly URLs Yes Yes Yes Yes
Image Resizing Yes Free Add On Yes Yes
Macro Language Yes Free Add On Yes Free Add On
Mass Upload Yes Free Add On Yes Yes
Prototyping Yes Limited Yes Free Add On
Server Page Language Yes Yes Yes Yes
Site Setup Wizard Yes Limited No No
Spell Checker Yes Free Add On Free Add On Yes
Style Wizard Yes Limited No No
Subscriptions Yes Free Add On Yes Free Add On
Template Language Yes Yes Yes No
UI Levels Yes Yes Yes Yes
Undo Yes Limited No Limited
WYSIWYG Editor Yes Free Add On Yes Yes
Zip Archives Yes No No Free Add On
Advanced Caching Yes Yes Yes Free Add On
Database Replication Yes Yes No Free Add On
Load Balancing Yes Yes Yes Yes
Page Caching Yes Yes Yes Free Add On
Static Content Export Yes No No Free Add On
Advertising Management Yes Free Add On Yes No
Asset Management Yes Yes Yes Yes
Clipboard Yes No No No
Content Scheduling Yes Free Add On Yes Limited
Content Staging Costs Extra Free Add On No No
Inline Administration Yes Yes Yes Free Add On
Online Administration Yes Yes Yes Yes
Package Deployment Yes Free Add On No No
Sub-sites / Roots Yes Yes Yes Yes
Themes / Skins Yes Yes Yes Yes
Trash Yes No Yes Yes
Web Statistics Yes Yes Yes Free Add On
Web-based Style/Template Management Yes Yes Yes Yes
Web-based Translation Management Yes Yes Free Add On Limited
Workflow Engine Yes Free Add On No No
Content Syndication (RSS) Yes Yes Yes Yes
FTP Support Yes Limited Yes Free Add On
iCal Costs Extra Free Add On Free Add On Free Add On
UTF-8 Support Yes Yes Yes Yes
WAI Compliant Limited Limited No Limited
WebDAV Support Costs Extra No No No
XHTML Compliant Yes Yes Yes Yes
CGI-mode Support Yes Yes Yes No
Content Reuse Yes Limited Yes Yes
Extensible User Profiles Yes Yes Yes Free Add On
Interface Localization Yes Yes Yes Yes
Metadata Yes Yes Yes Yes
Multi-lingual Content Yes Yes Free Add On Free Add On
Multi-lingual Content Integration Yes Yes Free Add On Free Add On
Multi-Site Deployment Yes Yes Free Add On Yes
URL Rewriting Yes Yes Yes Yes